Krzywe zęby są źródłem ciągłych bólów głowy.

Poprawianie zgryzu przeprowadza się teraz w całkiem prosty sposób, używając do tego różnorodne rodzaje aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno stałe i zdejmowane. Aparaty stałe są z pewnością znacząco lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą skorzystać wyłącznie maluchy, dlatego też osoba dorosła, która cierpi na krzywy zgryz, w tej samej chwili musi rzucić okiem wyłącznie na ofertę stałych aparatów. Oferta aparatów stałych została jednakże w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła znacznie do przodu i właśnie poprzez to teraz oferuje osobom różnorakie nowoczesne rozwiązania na naprawę ich zgryzu. Dzięki nim dosłownie każdy z nas może sprawić sobie piękny uśmiech. A ze krzywym zgryzem z pewnością trzeba zawalczyć. Ten problem nie jest jedynie kłopotem natury estetycznej, bo poza tym, iż bez wątpienia pogarsza nasza prezencję, to przede wszystkim destrukcyjnie wpływa na stan naszych zębów, osłabiając je i z tego powodu stają się przyczyną licznych innych problemów zdrowotnych.

Stałe aparaty ortodontyczne pozwalają przywrócić naszym zębom prawidłowe ustawienie i w ten oto prosty sposób korygują nasz zgryz. Budowa stałego aparatu ortodontycznego za każdym razem będzie składać się z podobnych elementów, czyli przede wszystkim z zaczepów oraz małych pierścieni, których to typy są dostosowywane przez lekarza do uzębienia danego pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do uzębienia pacjenta na stałe. Te pierścienie są swego rodzaju stelażem, bowiem to właśnie one przymocowywane są do zębów trzonowych umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego rodzaju aparatach kluczową funkcję odgrywają także zamki. Dawniej stałe aparaty ortodontyczne produkowano jedynie z metalu, zaś współcześnie właściwie każdy pacjent ma do wyboru zamki wyprodukowane z zupełnie innych, zwykle dużo lepiej prezentujących się materiałów, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są nawet niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Produkuje się je z przezroczystych drobnych części ceramicznych, jakich z daleka faktycznie nie da się dojrzeć. To, jaki rozmiar ostatecznie będą posiadać poszczególne zamki, zależy też z pewnością od wielkości zębów.

Na dzień obecny jednakże każdy przyszłościowy aparat jest tak estetycznym produktem, że nikt nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy są wręcz zdania, że posiada on wyjątkowy urok. Czasem potrafi być wręcz wyjątkowym dodatkiem a także intrygującym uzupełnieniem naszego wyglądu. Zdecydowana większość ludzi zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, lecz ważniejsze jest to, że wadliwe ustawienie zębów prowadzi do wielu innych dolegliwości i kłopotów.

Czasem krzywe zęby stają się źródłem powtarzających się bólów głowy. Bardzo często może prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A czemu mamy się męczyć, gdy wszelkie te takie problemy jest możliwość z łatwością przeskoczyć? Aby to uczynić trzeba podjąć decyzję o umocowaniu aparatu ortodontycznego.

Autor: Aparaty stałe chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *