Alkoholizm jest chorobą, w której tracimy zdolność zarządzania wypijanego alkoholu.

Alkoholizm tyczy się ludzi, którzy są uzależnieni. Czy aby na pewno? Niestety, chociaż częstokroć to słyszymy – nie jest to prawdą. Alkoholizm tyczy się wszystkich osób, które należą do rodziny osoby uzależnionej. Rodzice, maluchy, rodzeństwo – efekty czują wszyscy. Po alkohol sięgają dziewczyny, faceci, osoby młode. W czasie stresu mamy zamiar się zrelaksować. Niewinnie wypijamy trochę wina czy piwo. W pewnym momencie alkohol wymyka się z pod kontroli.

Alkoholizm jest chorobą, w której tracimy zdolność kontrolowania wypijanego alkoholu. W większości wypadków strach, gniew, żal towarzyszą na każdym kroku. Picie alkoholu może iść od pokolenia do pokolenia. O ile ojciec pił, całkiem prawdopodobne, że jego syn również będzie. Córka szukała będzoe męża, który ma problem z alkoholem albo jest w jakiś inny sposób dysfunkcyjny.

Rodzina pod wpływem złych emocji zaczyna kłócić się, frustrację wyładowywać na sobie. Wszystko to na stałe pozostaje w naszych psychikach. To zostaje w nas na całe życie, odciska indywidualne piętno.Alkoholik musi się leczyć. Pomoc może znaleźć w bardzo wielu miejscach – klinika leczenie alkoholizmu czy także na spotkaniach anonimowych alkoholików. Musi sam poczuć ochotę zaprzestania picia oraz wyjścia z nałogu. Mobilizacją dla niego może okazać się rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *